Český fousek El Car z Charše

ceskyfousek.yourspace.cz

Dnešní datum: 19. 06. 2024. Svátek má Leoš.


nic
  Úvodní strana Standard Pracovní standard Zkoušky a soutěže Galerie Odkazy Kontakt  
Charakteristika:
Český fousek je hrubosrstý ohař všestranného založení, díky své tělesné stavbě a typu osrstění je velmi vytrvalý , otužilý a odolný, vhodný k práci před výstřelem a po výstřelu i v obtížných terénních a klimatických podmínkách, v honitbách polních, lesních i v bažinách a na vodních plochách. Na škodlivou (škodnou ) zvěř je ostrý, nesmí být však agresivní vůči lidem a ostatním psům.
Pracovní styl:
Je to ohař kontinentálního typu , který hledá prostorným a razantním cvalem, amplitudy hledání jsou středně rozsáhlé. Ze způsobu, jakým prohledává terén, musí být jasně patrné, že je to vášnivý lovec s vrozenou touhou vyhledat zvěř, který reaguje na každý pach zvěře v terénu a tu se snaží co nejrychleji nalézt. Hlava je při hledání nesena mírně nad úrovní hřbetu, nos pracuje výborně s větrem.
Vystavování:
Vystavování je velmi pevné, pes je při něm nehybný (cataleptique), nos směřuje přímo ke zvěři. Pokud se zvěř vzdaluje, postupuje za jejím pachem. Postupování musí být razantní a průkazné.
Přinášení:
Je to spolehlivý přinašeč, vloha pro aport je v populaci výborně upevněna . Má výborné schopnosti pro dohledávku zvěře po výstřelu a pevný úchop.
Vedení:
Český fousek je dobře voditelný, velmi dobře spolupracuje se svým pánem. Při výcviku nesnáší hrubost.
 
Copyright © 2005-2008 Space Cowboy
pruhValid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!